استاندار یزد از قول مساعد معاون رئیس جمهور برای تامین اعتبار و تکمیل مهم ترین پروژه های ریلی استان و همچنین سد خاتم تا کمتر از یکسال آینده خبر داد

0
10062

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، پنج‌شنبه شب ١٣ تیرماه نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان با حضور “محمدباقر نوبخت” معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه‌، “محمدعلی طالبی” استاندار یزد، معاونان استاندار، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل حوزه استاندار، فرمانداران و اعضای این ستاد در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد.‌
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در این نشست با بیان اینکه برای تکمیل پروژه های نیمه تمام کشور در سال جاری علی رغم محدودیت منابع مالی دولت مبلغ ۴۳ هزار میلیارد تومان درنظر گرفته شده است، ادامه د‌اد: تاکنون ۲۷ هزار میلیارد تومان از این اعتبار تخصیص یافته که افزون بر ۴۰ درصد آن ملی و بیش از ۵۰ درصد نیز استانی است.
“‌محمدباقر نوبخت” ‌افزود: تصمیم ما بر این است این مبلغ برای پروژه هایی هزینه شود که در سال‌جاری قابل بهره برداری باشد یعنی برای این طرح‌ها سرمایه گذاری بسیاری در سال‌های گذشته صورت گرفته اما همچنان نیمه تمام باقی مانده‌اند.
وی با بیان اینکه بالغ بر ۸۰ هزار طرح و پروژه عمرانی نیمه تمام در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: علاوه بر این طرح‌های موجود، برخی پروژه ها نیز از سوی شورای برنامه ریزی شهرستان‌ها و مجلس شورای اسلامی بنا به ضرورت به آنها اضافه می‌شود.
معاون رئیس جمهور تکمیل طرح‌های عمرانی نیمه تمام را از اولویت اصلی دولت دانست که موجب اشتغال و توسعه کشور می‌شود و گفت: برای تکمیل این طرح‌ها، حداقل ۴۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
نوبخت با بیان اینکه عبور از شریط سخت و بحرانی پیش روی کشور با همت و تلاش همه بخش‌ها میسر می‌شود، ادامه داد: کشور با افت شدید درآمد در سال‌جاری مواجه است که برای رفع این مشکل، اول باید دخل و خرج کشور تنظیم شود، که این کار مهم انجام شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: ۴۴۸ هزار میلیارد تومان در مجلس شورای اسلامی برای تقسیم بین دستگاه‌ها تصویب شده اما با توجه به کمبود منابع تلاش شده است تا با صرفه جویی بودجه به ۳۸۶ هزار میلیارد تومان تقلیل یابد که ۶۲ هزار میلیارد تومان صرفه جویی در هزینه‌ها را حاصل می‌کند.
وی درخصوص پروژه های نیمه تمام استان یزد، ‌خاطرنشان کرد: اولویت این طرح‌ها در استان راه آهن و آب است که ضمن بازدید از طرح‌های در دست اجرا، اگر با بهره برداری از آنها تا پایان سال‌جاری، مردم استان و کشور بهره مند می‌شوند، قطعاً دولت در تأمین اعتبار از تکمیل این طرح‌ها حمایت می‌کند.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه در شرایط فعلی و با وجود تحریم های ظالمانه امور کشور باید با روحیه تدبیر پیش رود، گفت: آزادراه تهران به شمال که ۲۵ سال نیمه تمام مانده است، تا چند ماه آینده به بهره برداری می‌رسد و موجب کاهش فاصله ۶۰ کیلومتری مرکز به شمال کشور می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید